Navigace

Obsah

Exkuze do Archeoskanzenu v Modré

Typ: ostatní
Exkurzi 6. - 8. třídy krátce zhodnotily žákyně 8. třídy

Reportáž ZŠ Dlouhá Loučka

Dne 3. 10. 2017 se naše ZŠ vydala na výlet na Jižní Moravu. Spolu s 6. a 7. třídou jsme jeli autobusem na místo jménem Archeoskanzen Modrá. Archeoskanzen Modrá je podoba Slovanského sídliště z doby Velké Moravy. Nejprve jsme vystoupali na menší rozhlednu, kde nám paní průvodkyně řekla něco z Velké Moravy, místě Modrá, její zajímavosti a tradice. Potom jsme se vydali prozkoumat stavby. Domky a chatrče měli podoby skutečných domků z 9. století a byly vybaveny vybavením, které se v době používalo. Okolo domků a v některých domcích pobíhala hospodářská zvířata jako například prasata, husy, ovce a osli. Domky jsme si mohli volně prohlédnout a v jednom domku jsme si dokonce mohli upéct a ochutnat sladkou placku. Po nahlédnutí domků jsme se přesunuli do většího domu, kde nám pan průvodce dával otázky z Velké Moravy. Bohužel naše škola nebyla moc připravená a tak jsme na některé otázky odpovídali s menší pomocí učitelek. Po náročných otázkách jsme se přesunuli do místnosti, kde nám připravený pán ukázal a řekl něco o oblékání Slovanů a jejich výzbroji. Dokonce jsme si mohli pár kousků oblečení vyzkoušet. Po módní přehlídce jsme se s pánem přesunuli do menší místnosti, kde nám pán řekl něco o keramice a dokonce nám předvedl, jak se taková menší váza na hrnčířském kruhu vyrábí. Po ukázkách nám učitelé dali volno a tak jsme si mohli jít zakoupit suvenýry do menšího krámku. Krámek nám nabízel různé šperky, náramky, peříčka, pohledy atd. Kdo měl hlad, mohl se jít naobědvat do restaurace hotelu Skanzen. Po přestávce jsme se vydali do Živé vody. Je to největší expozice přirozených mokřadních a sladkovodních ekosystémů. Živá voda nám nabízela nahlédnout do světa vodních živočichů a rostlin. Paní průvodkyně nás po přednášce zavedla do tunelu, ve kterém jsme mohli vidět několik druhů sladkovodních ryb. Paní průvodkyně nám řekla mnoho informací o živočiších žijících u vody a ukázala nám menší film. Potom všem jsme se vrátili do školy a domů. Mně osobně by se výlet líbil více, kdyby nepršelo a nebyla zima.

Vanesa Lovašová, Nikola Weiglová - 8. třída


Vytvořeno: 19. 10. 2017
Poslední aktualizace: 19. 10. 2017 14:06
Autor: