Navigace

Obsah

Projekt EDISON

Typ: ostatní
V týdnu od 17. do 21. září proběhl na škole projekt EDISON

ZŠ Dlouhá Loučka navázala spolupráci se studentskou organizací AIESEC a zapojila se do projektu Edison. V rámci tohoto projektu na naší škole působili v týdnu od 17. 9. do 21. 9. 2018 tři zahraniční vysokoškolští studenti. V pondělí 17. září jsme tedy přivítali Tamtu Pasurisvili - studentku psychologie z Tbilisi v Gruzii, Ayushee Koul, studentku angličtiny z Nového Dillí v Indii a Batuhana Lüleci, který pochází z Istanbulu v Turecku a v současné době studuje sociálně-kulturní studia v německém Münsteru. Všichni stážisté se zapojili do práce ve škole. Ve svých vstrupech seznámili žáky v každé třídě s kulturou a přírodou ve svých rodných zemích, zapojili se do různých činností při vyučování a pomáhali při organizaci Kolečkiády a módní přehlídky pro žáky 1. stupně. Po celou dobu jejich pobytu byli naši žáci nuceni komunikovat se stážisty anglicky. Podle stupně osvojení anglického jazyka to šlo některým hůře, jiným lépe, ale nakonec jsme se všichni dokázali domluvit.

Plakátek DODPoslední den pobytu stážistů - 21. září  byl připraven Den otevřených dveří na hlavní školní budově. Kromě prohlídky prostor školy byla v prostorách cvičného bytu připravena akce Global village. Návštěvníci školy se mohli se stážisty setkat, ochutnat jídla, která studenti připravili, prohlédnout si propagační předměty z vlastí stážistů a případně se jich na něco také zeptat.

Tímto projektem se zcešla určitě zvýšila motivaci našich žáků ke studiu angličtiny jakožto prostředku dorozumění mezi lidmi z celého světa. Děti nahlédly do kultur poměrně vzdálených zemí a v průběhu týdne si všechny stážisty oblíbily a po počátečním ostychu se nebály s nimi komunikovat verbálně i neverbálně.

Děkujeme rodinám Bršťákovým, Koukolovým a Žochovým, které poskytly stážistům po dobu jejich pobytu na naší škole ubytování a celkově se o ně postaraly v době, kdy neplnili své povinnosti ve škole.

Několik fotografií z projektu Edison najdete ve části Fotoreportáže


Vytvořeno: 24. 9. 2018
Poslední aktualizace: 24. 9. 2018 10:43
Autor: