Navigace

Obsah

Projekt o migraci a holocaustu

Typ: ostatní
Dne 7. května proběhl na druhém stupni projektový den na téma migrace a holocaust. Projektový den byl připraven ve spolupráci v Umiversitou Palackého v Olomouci. Lektoři byli vybráni z řad studentů UP.

Projekt – Workshop na téma migrace a holocaust – 6. – 9. třída

Dne 7. 5. 2018 k nám do školy přišli studenti z Univerzity Palackého, z katedry sociologie, z Olomouce. Nejprve nás seznámili s problémy a potíží lidí, kteří se přestěhovali do cizích zemí, např. kvůli práci, nebo občanské válce. Zkoušeli jsme číst makedonštinu a podívali jsme se na krátký film o lidech, kteří se přestěhovali do ČR. Probírali jsme jejich první pocity – řeč, problémy, kulturu, písmo…

V druhé části jsme se podívali na problémy a ztráty druhé světové války, co je to pojem holocaust a koncentrační tábory, a podívali jsme se na sestřih filmu o válce. Dokonce jsme si zahráli malé představení, hádali jsme hádanky a bavili se o všem možném zajímavém. Podle mého názoru se to většině z nás líbilo a myslím si, že to byla zajímavá a poučná přednáška.

Autor: Vanesa Lovašová, 8. tř.


Vytvořeno: 15. 5. 2018
Poslední aktualizace: 15. 5. 2018 11:20
Autor: