Navigace

Obsah

Projektový den o Evropské unii

Typ: ostatní
Ve spolupráci informačním centrem Europe Direct v Olomouci proběhl na druhém stupni projektový den na téma Evropská unie. Několik fotografií je v sekci Fotoreportáže

Ve spolupráci s informačním centrem Europe Direct v Olomouci jsme připravili projektový den na téma Evropská unie pro žáky 2. stupně. Spojili jsme 8. a 9. třídu v rámci takto vzniklé skupiny bylo vytvořeno 6 týmů. Prvním úkolem každého týmu bylo zvolit si svůj název. Poté už se rozběhla soutěž mezi týmy, které prověřovala znalosti o Evropských státech. Soutěž měla tři kola a v každém kole získal tým určitý počet bodů. Poslední kolo bylo hodnoceno dvojnásobným počtem bodů. Zvítězilo družstvo s názvem Dělníci, které získalo 38 bodů.

Po velké přestávce absolvovali kvízové klání také žáci 6. a7. třídy. Jejich kvíz obsahoval ještě o jednu sadu úkolů navíc. Vítězné družstvo mělo název Friends a bylo složeno ze žákyň 7. třídy. Družstva na prvních třech místech získala pěkné odměny a menší drobnosti se našly i pro členy méně úspěšných týmů.

Všichni žáci si projektovou dvouhodinovku pochvalovali. Zástupci informačního centra, kteří celou akci připravili a moderovali, byli příjemně překvapeni úrovní znalostí o Evropské unii, kterou naši žáci projevili.

 

Hodnocení žáků:

V úterý nás navštívili tři pracovníci z centra pro evropskou unii z Olomouckého magistrátu. Měli pro nás připravený eurokvíz. Soutěžili jsme ve skuipinách po pěti. Hádali jsme státy, osoby česka, vymalovávali vlajky. Moc se nám to líbilo. Víétězné skupiny vyhrály zajímavé ceny.                                                                                                                               Vanessa Krajčová - 7. třída

 


Vytvořeno: 12. 12. 2018
Poslední aktualizace: 14. 12. 2018 12:43
Autor: