Navigace

Obsah

Taktické cvičení HZS

Typ: ostatní
V pátek 16.11. proběhlo na budově U Modré hvězdy taktické cvičení hasičského záchranného sboru na téma Požár na ZŠ Dlouhá Loučka.
Fotografie jsou v sekci Fotoreportáže.

V pátek 16.11. proběhlo na budově U Modré hvězdy taktické cvičení hasičského záchranného sboru na téma Požár na ZŠ Dlouhá Loučka.
Ve spoluipráci s velitelem PS Uničov npor. Ing. Pavlem Doležalem bylo nejprve připraveno zakouření školní budovy u kostela, po kterém následoval nácvik evakuace žáků, učitelů i ostatních zaměstnanců školy. Žáci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, že v zakouřeném prostoru není vůbec nic vidět. Přesto se ale všem podařilo budovu včas opustit.

Potom došlo k zakouření budovy U Modré hvězdy, včetně oznámení požáru na číslo 150. Děti se pod vedením svých učitelek evakuovaly z budovy, ale jedna žákyně se na evakuační místo nedostavila. Po příjezdu hasičů jim byla situace popsána a hasiči se vydali do budovy ztracenou žákyni a paní uklízečku hledat. Úkol se jim podařilo splnit a obě osoby z místa požáru vyvést. Potom už následovala likvidace ohniska požáru. Na průběhu požárního cvičení se podílela také jednotka SDH z Dlouhé Loučka, jejíž auto dorazilo k místu požáru asi 2 minuty po jednotce profesionálních hasičů.

Po ukončení cvičení proběhla beseda hasičů s dětmi. Hasiči jim vysvětlili význam takovýchto cvičení, znovu jim vysvětlili postup chování, kterého by se děti měly držet a odpověděli na dotazy žáků.


Vytvořeno: 19. 11. 2018
Poslední aktualizace: 19. 11. 2018 08:28
Autor: