Navigace

Obsah

Badatelský kroužek

Typ: ostatní
Od října pracuje na škole badatelský kroužek, který je podporován z fondů MAP rozvoje vzdělání II pro ORP Uničov.

Od října pracuje na škole badatelský kroužek, který je podporován z fondů MAP rozvoje vzdělání II pro ORP Uničov. Děti a pedagogové se zapojili do projektu  Svět kolem nás, a během roku budou pracovat na několika tématech. V podzimní části se zaměřili na porovnání vody stojaté (z rybníka Na Fibichu) a tekoucí (z potoka). Vodu zkoumali z hlediska přírodopisného- sledovali rostliny a živočichy žijící v těchto lokalitách, z hlediska fyzikálního- zjišťovali teplotu varu, hustotu vody, rychlost průtoku vody, měřili teplotu přímo v lokalitách, a z hlediska chemického- určovali obsah nečistot, rozpuštěných látek a pH. Z výsledků pozorování sestavili prezentaci, kterou přednesli spolužákům 19. 12. v místním kině. V dalších obdobích budou ve svých bádáních pokračovat na nových tématech.


Vytvořeno: 10. 1. 2020
Poslední aktualizace: 10. 1. 2020 09:13
Autor: